TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI – TEMİZLİK VE HİJYEN PROSEDÜRLERİ

Değerli Misafirlerimiz,

            Ülkemizde ilk Koronavirüs vakası görüldüğü andan bugüne kadar tüm önlemleri almış ve bundan sonrada T.C Sağlık bakanlığının paylaştığı önlem planlarını da yakından takip ederek tüm önlemleri almaya devam ediyoruz. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığının otellere gönderdiği genelgeye ek olarak çalışanının ve misafirlerinin sağlığını korumaya yönelik kendi önlemlerimizi de ödün vermeden uygulamaya devam ediyoruz.

T.C Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığının belirlemiş olduğu Korona virüs tedbirleri neticesinde İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Standartlar ve Tedbirler Hakkında otellere gönderilen kararnamede Misafirlerimizin ve otel olarak Personellerimiz uymak zorunda olduğu birtakım kurallar belirlenmiştir, bunların neticesinde Otelimize giriş yapan tüm misafirlerimizin ve personelimizin aşağıdaki başlıca maddelere uymaları zorunlu kılınmıştır;

 

1-      Misafirlerimiz otelden çıktıktan sonra gerekli dezenfektan ve temizlik yapıldıktan sonra odanız en az 12 saat boş bırakıldıktan sonra hizmetinize sunulmaktadır.

2-      Maskesiz olarak personelimizin ve misafirlerimizin otel içine girmesi ve genel alanlarda dolaşması kesinlikle yasaktır.

3-      Otel genel alanları, sürekli olarak dezenfekte edilmekte salonumuza dışarıdan temiz hava verilmektedir.

4-      Otele giriş esnasında ateş ölçümü yaptırmak zorunludur. 1 (bir) günden fazla sürede konaklama yapacak olan misafirlerin günlük olarak ateş ölçümü yapılacaktır.

5-      Misafirlerimiz son 14 gün içerisinde İstanbul dışı veya ülke dışı bir seyahatte bulundular ise bildirmektedir.

6-      Misafirlerimizden daha önce korona virüs vakası yaşamış olan var ise son negatif tarihini ve vaka yaşadığı aralığı bildirmek zorundadırlar.

7-      Giriş ve çıkış esnasında resepsiyon önünde 1 (bir) den fazla misafir bulunmayacaktır. Resepsiyona geldiğinizde bekleyen var ise lütfen sosyal mesafenizi koruyarak beklemektedir.

8-      Otel misafir ve personel girişlerine dezenfektan paspas konulmuştur.

9-      Farklı odalarda kalan misafirler aynı masada belirlenen kişi sayısından fazla oturamayacaktır. Ancak aynı odada kalan misafirler aynı masa ve koltuklarda oturabilirler.

10-  Konaklama sürenizde korona virüs semptomlarından bir veya birkaçının olduğundan şüphelenen misafirlerimiz olması durumunda tesis korona virüs sorumlularına resepsiyona gelerek bilgi verilmelidir.

11-  Otelimizde bulunan Lobi alınan tedbirlerimiz neticesinde kullanıma kapalı olacaktır.

12-  Otel odasına yemek siparişi getiren restaurant görevlisinin maske kontrolü ve ateş ölçümü yapılacaktır.

13-  1 (bir) günden fazla sürede konaklayacak tüm misafirlerimiz talep etmese dahi her gün çarşaf nevresim yastık kılıfı ve havluları değiştirilecektir.

14-  Misafirlerimizin kaldıkları odaların temizliği talep edilmesi halinde bile misafir odadayken sosyal mesafe nedeniyle yapılamamaktadır.

15-  Otel içerisinde birçok bölgesinde dezenfektan ve tıbbi atık çöp kutuları yerleştirilmiştir.

16-  Otel içerisindeki tüm personel maske kullanmaktadır. Temizlik personelleri Maske, Siperlik ve gerekli dezenfektan teçhizatları ile çalışmaktadır.

17-  Misafir odalarına tek kullanımlık buklet ürünleri konulmuştur.

18-  Konaklama yapacağınız her oda bir önceki misafirden sonra uygun dezenfekte, temizlik ve havalandırma işlemi yapıldıktan sonra yeni gelen misafire verildiğinden oda değişikliği konusunda kısıtlı imkanlarla yardımcı olunabilmektedir. Misafirimizin özellikle istediği oda kurallara uygun olunca verilebileceğinden bu konuda ve yukarıdaki tüm kurallar için tüm misafirlerimizden korona virüs süresince anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

» Misafir ve personelde hasta, semptomlu, şüpheli durumların varlığı ve acil hallerde ulaşılacak/yönlendirilecek tesise en yakın sağlık kuruluşu olan,  Fevzi Çakmak, Muhsin Yazıcıoğlu Cd No:10, 34899 Pendik/İstanbul adresinde bulunan Marmara Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 0 (216) 625 45 45 telefon numarası aranacak ve ayrıca kuruluşta görevli olan Dr. Burcu ALTINTAŞ ve 0 533 543 8736 telefon Covid-19 Sorumlusu ile irtibata geçilecektir.

Ayrıca Pendik İlçe Sağlık Müdürlüğü DOĞU MAH. NEVBAHAR SOKAK No:2 / PENDİK Telefon : 0216 396 16 30 ist.pendiksm@saglik.gov.tr

  • Not: Misafirlerimizin ve Otel olarak personellerimizin uygulaması zorunlu olan Tesis içi Salgın Tedbir planımız geniş kapsamlı olarak internet sitemizde yer almaktadır.